Informacje o ARR Praca w ARR Fundusze promocji Energia odnawialna BIP-ARR Przetargi Wsparcie
  Polityka prywatności
 

  osoba odpowiedzialna za treść: Anna Bogusz
wprowadził: Radosław Rygalski w dniu: 2012-06-16 11:52:48
ostatnia zmiana: 2012-06-16 11:53:17
 
 
 

Gromadzenie i wykorzystywanie danych przez ARR

Agencja Rynku Rolnego ogranicza zbieranie i wykorzystanie informacji o użytkownikach odwiedzających serwisy w domenie arr.gov.pl do niezbędnego minimum, wymaganego do administrowania serwisami na najwyższym poziomie. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników stron ARR, a dane identyfikacyjne nie są przekazywane stronom trzecim.

Tylko w przypadkach związanych z obsługą wniosków beneficjentów w niektórych serwisach (np. serwis e-wnioski.arr.gov.pl) zbierane są informacje o użytkownikach. Dane te służą wyłącznie do realizacji zobowiązań Agencji wobec użytkowników i mogą być udostępnione osobom trzecim tylko wtedy, gdy wymagają tego przepisy obowiązującego prawa.


Do celów techniczno-analitycznych przechowujemy:

  • publiczne adresy IP, z których użytkownicy przeglądają treści informacyjne serwisu,
  • informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
  • adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (tzw. HTTP referrer) w przypadku, gdy przejście do strony ARR nastąpiło przez odnośnik,
  • informacje o przeglądarce użytkownika,
  • niektóre inne dane związane z metodami wykorzystywanymi przez protokoły HTTP/HTTPS.

Dane te wykorzystujemy w diagnozowaniu problemów związanych z pracą naszego serwera, analizą naruszeń bezpieczeństwa oraz w zarządzaniu stroną WWW.

Ze stron internetowych ARR mogą być wysyłane do komputerów osób odwiedzających pliki tekstowe zwane „cookies” („ciasteczka”). Są one zapisywane na dyskach użytkowników i zawierają identyfikator połączenia z naszą stroną oraz informacje o niektórych operacjach wykonanych podczas przeglądania strony. Można to łatwo sprawdzić czytając ich zawartość, a także usunąć ze swojego komputera po zakończeniu przeglądania stron ARR. Mechanizm ciasteczek, wykorzystujemy jedynie w celu podtrzymywania sesji i nie jest on wykorzystywany do zbierania poufnych danych, czy też pozyskiwania innych informacji o użytkownikach serwisu ani śledzenia ich nawigacji.

Informacje rejestrowane automatycznie w logach systemowych, przechowywane są przez czas nieokreślony, jako materiał pomocniczy, służący do administrowania serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu, poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem oraz siecią ARR. Okresowo generowane są statystyki, stanowiące pomoc w administrowaniu. Zbiorcze podsumowania statystyk nie zawierają cech identyfikujących osoby odwiedzające serwis.


Odnośniki do innych stron

Serwisy Agencji Rynku Rolnego mogą zawierać odnośniki do innych stron WWW. Agencja nie ponosi odpowiedzialności za:

  • treść lub dostępność informacji,
  • zasady zachowania prywatności obowiązujące na tych stronach.

 
 
   
 

Wyświetleń strony: 5419
   01-207 Warszawa; ul. Karolkowa 30; tel. 22 661-72-72; fax: 22 628-93-53