Informacje o ARR Praca w ARR Fundusze promocji Energia odnawialna Interpretacje BIP-ARR Przetargi
  Instrukcja obsługi, czyli jak poruszać się po stronach Biuletynu Informacji Publicznej ARR
 

  osoba odpowiedzialna za treść: Maciej Radkiewicz
wprowadził: Anna Makaruk w dniu: 2003-06-30 12:37:15
ostatnia zmiana: 2010-12-15 12:08:39
 
 
 

Menu główne
W górnej części strony dostępne jest menu z głównymi działami serwisu internetowego Agencji Rynku RolnegoMenu podrzędne - "W DZIALE"
Klikając na poszczególne główne działy uzyskamy dostęp do działów podległych (menu zmienne w lewej części strony)
Przykłady podrzędnych menu:
Powrót do menu nadrzędnego ułatwi ścieżka dostępu widoczna tuż pod menu głównym (ścieżka rozpoczyna się słowami „Jesteś w dziale:”)


Poszukiwany dział można wyszukać również za pomocą "Mapy Serwisu", znajdującej się "W DROGOWSKAZIE", tuż pod menu podrzędnym (razem z takimi odnośnikami, jak "Kontakt" i "Licznik")W "POLECAMY" zamieszczone zostały odnośniki do wybranych dokumentów w serwisie internetowym:Budowa dokumentu
Po przejściu do wybranego działu w centralnej części strony widoczne będą dostępne dokumenty. Jeżeli pod krótkim tekstem widoczny jest przyciskoznacza to, że dalsza część informacji dostępna będzie po rozszerzeniu dokumentu (kliknięcie na pasek tytułu dokumentu lub przycisk „więcej…”).

W danym dziale na jednej stronie może znaleźć się maksymalnie 10 dokumentów; jeżeli będzie ich więcej, to nad funkcją drukowania oraz nad licznikiem wyświetleń strony pojawia się funkcja umożliwiająca dotarcie do następnych dokumentów

Liczniki
Poniżej menu podrzędnego (bocznego, w lewej części strony) znajduje się licznik odwiedzin serwisu,


natomiast na dole każdej strony (po prawej stronie) znajduje się licznik wyświetleń danej strony.Drukowanie
Na dole każdego dokumentu, po lewej stronie, dostępne są funkcje wydrukowania informacji zawartych w dokumencie.
Wyszukiwarka
Stałym elementem strony jest wyszukiwarka. Znajduje się ona w prawej górnej części strony.Po wpisaniu w pole wyszukiwarki szukanego hasła należy nacisnąć przycisk "ENTER" lub kliknąć na symbol lupy znajdujący się po prawej stronie pola. Jeżeli poszukiwane hasło złożone jest z kilku słów należy wpisać cały ciąg słów, oddzielając je spacjami. Nie należy obejmować wyrażeń cudzysłowami. W odpowiedzi wyświetlona zostanie lista znalezionych (lub nie) dokumentów, zawierających poszukiwane słowo lub wyrażenie.
Na stronie ukazuje się maksymalnie dziesięć dokumentów zawierających poszukiwany zwrot. Jeżeli dokumentów tych jest więcej niż dziesięć, do następnych stron przejście ułatwi skrót (po prawej stronie) znajdujący się w dokumencie "Wynik wyszukiwania"Odsyłacze (linki)
W tekście dokumentu mogą się pojawić wiadomości w kolorze innym, niż standardowy dla tekstu na stronie. W ten sposób oznaczony jest link (odwołanie) do innego dokumentu umieszczonego w serwisie, np:lub pliki do pobrania. Pliki te oznaczone są dodatkowo ikonami symbolizującymi format pliku ( - .doc, - .xls, - .pdf) lub słownie (MsWord, MsExcel, .pdf) np:

Logo Biuletynu Informacji Publicznej (BIP)
Poniżej "POLECAMY" znajduje się logo Biuletynu Informacji Publicznej, które jest odnośnikiem pozwalającym przejść do strony głównej BIP (www.bip.gov.pl).

 
 
   
 

Wyświetleń strony: 8291
   01-207 Warszawa; ul. Karolkowa 30; tel. 22 661-72-72; fax: 22 628-93-53